PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

a nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatására pályázatot írt ki a Vidékfejlesztési Minisztérium.

A pályázatokat 2014. február 10-től 2014. március 10-éig lehet beadni elektronikusan, postai úton március 13-ig kell beérkezniük.

Figyelem, német nemzetiségi tájházak, talán hungarikumok is akadnak a gyűjteményeinkben!

Részletek ITT olvashatók!

Pályázat I. Világháborús megemlékezések megrendezésére

Elindultak az első világháború centenáriumához kapcsolódó pályázatok, amelyek meghirdetésével és koordinálásával a Magyarország Kormánya által létrehozott Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság a XX. Század Intézetet bízta meg.

Folyamatosan lehet pályázni az év során, amíg a rendelkezésre álló pénzügyi keret megengedi.

Figyelem, tájházasok, talán érdekes lehet bekapcsolódni!

Részletek ITT!

Mesélő házak

Megjelent tájházas könyvünk 4. kiadása - ezúttal környezetbarát "újra-papír" alapon - a megszokott minőségben és formában, valamint a megszokott régi áron (900,-Ft).

Kérjük mindazokat, akik szeretnének belőle, jelezzék igényüket a Heimatmuseumnak E-mailben, faxon vagy telefonon a honlapunkon található elérhetőségeken. Várjuk megrendelésüket!

Figyelem, 2010. január 1.-jei hatállyal módosult az az OKM rendelet, mely a muzeális intézmények - így a tájházak és kiállítóhelyek - működési engedélyhez jutását szabályozza.

Kérünk mindenkit, a gördülékenyebb együttműködés érdekében lépjen be a Tájházszövetség német tájház szekciójába!

A Tájházszövetségről szóló ismertető itt, a belépési nyilatkozat pedig itt tekinthető meg.

A Kismarosi Falumúzeum közel 18 éves alapos és színvonalas szakmai munkáját ismerte el az Oktatási és Kulturális Minisztérium azzal, hogy megadta az intézménynek "közérdekű muzeális gyûjtemény" besorolással a működési engedélyt.

Virtuális séta Budaörsön

EureG

6276-2/2018/NEFO és NEMZ-E-19-0037 és NEMZ-N-19-0128 és NEMZ-E-18-0011 számú, a Jakob Bleyer Heimatmuseum 2018/2019. évi kiemelt projektjeinek, valamint az intézményfenntartó helyi német nemzetiségi önkormányzat beruházási- és működési költségeinek kiegészítő támogatását biztosította: