Kihelyezett múzeumpedagógiai és honismereti órákkal várjuk elsősorban a helyi általános iskolás, óvodás és középiskolás csoportokat. A foglalkozásokon a múzeum munkatársai ismertetik meg a diákokat a település történelmi és kulturális hagyományaival. Kiemelt témakörök:

-          németek betelepítése, elűzetése

-          gazdálkodás (különös tekintettel a szőlő- és gyümölcskultúrára)

-          népviselet

-          népi vallásosság

Előzetes egyeztetést követően (minimum két hét) egyénileg választott témák feldolgozására is van lehetőség. Az órákat Muskovics Andrea történész, néprajzkutató és Szekeresné Simon Anett néprajzkutató, múzeumpedagógus tartja.

Fontosnak tartjuk, hogy a Budaörsön tanuló gyerekek – nem csak a német nemzetiségi oktatásban részt vevők – megismerjék a településhez kacsolódó hagyományokat, érdekességeket, ezért a programot valamennyi iskola figyelmébe ajánljuk.

Virtuális séta Budaörsön

EureG